Personal & styrelse

Ledning

Carin Dernulf

Generalsekreterare

08-58 00 32 31

carin.dernulf@equmenia.se

Magnus Sternegård

Bitr. generalsekreterare/ barn- och ungdomskoordinator

08-58 00 32 22

magnus.sternegard@equmenia.se

Samuel Hummerdal

Biträdande generalskreterare och fundraiser

08-58 00 32 23 076-505 32 23

samuel.hummerdal@equmenia.se

Koordinatorer

Atle Svanberg

Scoutkoordinator

076-505 32 41

atle.svanberg@equmenia.se

Carl-Johan Sävinger

Koordinator Apg29

073-048 27 28

carl-johan.savinger@equmenia.se

fasica

Fasica Watchefo

Vik. koordinator för kreativa uttryck

072-31 38 771

fasica.watchefo@equmenia.se

Henric Götefelt

Internationell koordinator

076-505 32 35

henric.gotefelt@equmenia.se

Karin Bodell

Föräldraledig Koordinator för kreativa uttryck

Linnéa Jimenez

Internationell koordinator

08-58 00 31 16

linnea.jimenez@equmenia.se

Magnus Sternegård

Bitr. generalsekreterare/ barn- och ungdomskoordinator

08-58 00 32 22

magnus.sternegard@equmenia.se

Ola Rikner

Barn- och ungdomskoordinator

0765 05 32 20

ola.rikner@equmenia.se

Kommunikation

Linnea Hjelm

Linnea Hjelm

Kommunikatör och grafisk formgivare

08-58 00 32 14

076-505 32 14

linnea.hjelm@equmenia.se

rebecca_miana_crosson

Ekonomi

Cecilia Bergliden

Ekonomiansvarig för Equmenia och Equmeniaregionerna Mitt och Nord

08-58 00 31 18

cecilia.bergliden@equmeniakyrkan.se

Lena Furusjo

Lena Furusjö

Ekonomiansvarig för Equmeniaregionerna Öst, Syd och Väst, Stockholm, Svealand.

08-58 00 32 13

lena.furusjo@equmeniakyrkan.se

Projekt

Anna Karin Herngren Wirdheim

Projektledare Suntprat

08 – 58 00 32 17

annakarin.herngren@equmenia.se

Helena Wiberg

koordinator Ungdomsledarutbildningen

0702-92 87 67

helena.wiberg@equmeniakyrkan.se

Julia Sjöström

Scoutprojektledare i Rosa Huset, Lövgärdet

070 259 47 50

julia.sjostrom@equmenia.se

Linnea Hjelm

Linnea Hjelm

Kommunikatör och grafisk formgivare

08-58 00 32 14

076-505 32 14

linnea.hjelm@equmenia.se

Liselotte Spåre

Ansvarig för KonfaS Region Syd

070-729 50 44

liselotte.spare@equmeniakyrkan.se

Malin Olsson

Scoutprojektledare, Rosa Huset i Lövgärdet

076 504 32 34

malin.pettersson@equmenia.se

Regioner

Anja Wändal

Föreningsutvecklare, Equmenia Svealand och Equmenia Väst

070-217 46 33

anja.wandal@equmenia.se

Anna Gustafsson

Regionsamordnare Equmenia Svealand

070-485 98 38

anna.gustafsson@equmenia.se

Christer Gustafsson

Regionsamordnare, Equmenia Öst

070-254 65 85

christer.gustafsson@equmenia.se

Erika Planeskog

Föreningsutvecklare Equmenia Mitt

076-456 84 06

erika.planeskog@equmenia.se

Hanna Enbom

Regionsamordnare, Equmenia Stockholm

073-074 86 08

hanna.enbom@equmenia.se

Jens Marklund

Jens Marklund

Regionsamordnare Equmenia Mitt

076-501 17 01

08-580 031 29

jens.marklund@equmenia.se

Joakim Stenmo

Regionsamordnare/ föreningsutvecklare, Equmenia Syd

070-733 55 49

joakim.stenmo@equmenia.se

Joel Powell

Regionsamordnare och föreningsutvecklare Equmenia Nord

070-391 31 25

joel.powell@equmenia.se

Lotta Suu

Föreningsutvecklare Equmenia Öst

076-501 18 59

lotta.suu@equmenia.se

Matilda Holmström

Föreningsutvecklare Equmenia Stockholm

073-622 48 13

matilda.holmstrom@equmenia.se

Mikael Nilsson

Föreningsutvecklare, Equmenia Väst

070-710 61 72

mikael.nilsson@equmenia.se

Sayuri Kikuchi

Regionsamordnare, Equmenia Nord, Föräldraledig

sayuri.kikuchi@equmenia.se

Skander Kurtin

Regionsamordnare Equmenia Väst

076-947 54 10

skander.kurtin@equmenia.se

Styrelsen