Ledning

Carin Dernulf

Generalsekreterare

08-58 00 32 31

Magnus Sternegård

Bitr. generalsekreterare/ barn- och ungdomskoordinator

08-58 00 32 22

076-505 32 22

Samuel Hummerdal

Bitr. generalsekreterare och fundraising

08-58 00 32 23

076-505 32 23

Koordinatorer

Magnus Sternegård

Bitr. generalsekreterare/ barn- och ungdomskoordinator

08-58 00 32 22

076-505 32 22

Ola Rikner

Barn- och ungdomskoordinator

08-58 00 32 20

076-505 32 20

Henric Götefelt

Internationell koordinator

08-58 00 32 35

076-505 32 35

Linnéa Jimenez

vik. internationell koordinator

08-58 00 31 16

Atle Svanberg

Scoutkoordinator

08-58 00 32 41

076-505 32 41

Linda Ulmå

Idrottskoordinator
08-58 00 31 19
076-505 32 34

Fasica Watchefo

vik. koordinator för kreativa uttryck

072-31 38 771

Karin Bodell

Koordinator för kreativa uttryck Föräldraledig

070-170 26 27

Carl-Johan Sävinger

Koordinator Apg 29

073-048 27 28

Kommunikation

Rebecca Miana Crosson

Kommunikations-
ansvarig

08-58 00 32 11

076-505 32 11

Linnea Hjelm

Equmenia Grafisk formgivare och kommunikatör

Suntprat kommunikatör

08-58 00 32 14

076-505 32 14

Ekonomi

Cecilia Bergliden

Ekonomiansvarig för Equmenia och Equmeniaregionerna Mitt och Nord.

08-58 00 31 18

Lena Furusjö

Ekonomiansvarig för Equmeniaregionerna Öst, Syd och Väst, Stockholm, Svealand.

08-58 00 32 13

George Olvik

Insamlingsansvarig

08-58 00 31 35

Projekt

Anna Karin Herngren Wirdheim

Projektledare Suntprat

08 – 58 00 32 17

076 – 505 32 17

Linnea Hjelm

Equmenia Grafisk formgivare och kommunikatör

Suntprat kommunikatör

08-58 00 32 14

076-505 32 14

Amelie Roolf

Suntprat Tweens

08-580 032 24

076-505 32 24

Malin Olsson

Scoutprojektledare, Rosa Huset i Lövgärdet

076 504 32 34

Julia Sjöström

Scoutprojektledare i Rosa Huset, Lövgärdet

070 259 47 50

Helena Wiberg

koordinator Ungdomsledarutbildningen
0702-92 87 67

Liselotte Spåre

Ansvarig för KonfaS
Region Syd
070-729 50 44

Regioner

Joel Powell

Föreningsutvecklare och vik. regionsamordnare Equmenia Nord

070-391 31 25

Sayuri Kikuchi

Regionsamordnare, Equmenia Nord

Föräldraledig

Erika Planeskog

vik. föreningsutvecklare Equmenia Mitt
076-456 84 06

Anna Gustafsson

Regionsamordnare Equmenia Svealand

070-485 98 38

Anja Wändal

Föreningsutvecklare, Equmenia Svealand och Equmenia Väst
070-217 46 33

Matilda Holmström

Föreningsutvecklare Equmenia Stockholm

073-622 48 13

Hanna Enbom

Regionsamordnare, Equmenia Stockholm

073-074 86 08

Skander Kurtin

Regionsamordnare Equmenia Väst

076-947 54 10

Mikael Nilsson

Föreningsutvecklare, Equmenia Väst

070-710 61 72

Lotta Suu

Föreningsutvecklare, Equmenia Öst
076-501 18 59

Christer Gustafsson

Regionsamordnare, Equmenia Öst

070-254 65 85

Joakim Stenmo

Regionsamordnare/ föreningsutvecklare, Equmenia Syd

070-733 55 49

Styrelse

Ida Tonnvik

Ordförande

08-58 00 31 39

076-501 17 05

Richard Roolf

Styrelsen

Peter Karlbom

Styrelsen

Malin Ansgar

Styrelsen

Jonna Lindroth

Styrelsen

Filip Eldegyll

Styrelsen

Hanna Neljesjö

Styrelsen

Arvid Hardmo

Styrelsen

Sara Wahll

Styrelsen