Personal

Föreningsutvecklare

I varje Equmeniaregion finns det föreningsutvecklare som har som sin främsta uppgift att stödja Equmeniaföreningarna i regionen i att vara förening. Om du inte har hittat svaret på din fråga här på hemsidan eller vill fundera mer kring någon fråga, kontakta din regions föreningsutvecklare. De kommer gärna till din förening för att utbilda er i olika delar av föreningslivet.

Default personfoto

Anja Wändal

Föreningsutvecklare Equmenia Svealand och tjänstledig från Equmenia Väst

070-217 46 33

anja.wandal@equmenia.se

Erika Planeskog

Föreningsutvecklare Equmenia Mitt

076-456 84 06

erika.planeskog@equmenia.se

joakim-stenmo-2023

Joakim Stenmo

Regionsamordnare/ föreningsutvecklare, Equmenia Syd

070-733 55 49

joakim.stenmo@equmenia.se

joel-powell-2023

Joel Powell

Regionsamordnare och föreningsutvecklare Equmenia Nord

070-391 31 25

joel.powell@equmenia.se

Josefin Gunger

Regionsamordnare och vik. föreningsutvecklare Equmenia Mitt

073-566 92 58

josefin.gunger@equmenia.se

Lena Frisell

Föreningsutvecklare, Equmenia Stockholm

076-529 32 95

lena.frisell@equmenia.se

Matilda Alling

Matilda Alling

vik. regionsamordnare och föreningsutvecklare. Equmenia Nord

073-6224813

matilda.alling@equmenia.se

Mikael Nilsson

Föreningsutvecklare, Equmenia Väst

070-710 61 72

mikael.nilsson@equmenia.se

sandra-wristel-2023-sv

Sandra Wristel

Medlemskoordinator, föreningsutvecklare, Equmenia Väst

0722-500182

sandra.wristel@equmenia.se

Sara Lundman

Föreningsutvecklare, Region Öst

073-740 83 57

sara.lundman@equmenia.se